Ana sayfa > Kültür ve Haberler > İçerik

Şanghay'da Amerika Birleşik Devletleri girişine gösterilen taşınabilir güneş enerjili ev

Aug 04, 2015

Tasarım ve inşa üzerinde 16 Shanghai, mobil güneş konteyner Kent Üniversitesi öğrencileri düşük karbon hayat insanlar için yeni bir yol sağlar ve Washington'da 2011 Amerika Birleşik Devletleri güneş dekatlon bu yılın Eylül ayında yapılacak.

Aynı gün, maliyet 250.000 $ 6 kapsayıcılar mobilya ve elektrikli ev aletleri ile tam donanımlı y şeklinde uzaya monte, tüm dikkat "Güneş konteyner çekti Oda" solar elektrik tarafından evde sağlanan.

Gazetecilere olay yerine, 90 metre kare alan toplam gördüm, "rahat" Güneş Evi, bambu bir aile kadar hizmet verebilir yerde döşeme, katlanabilir yatak, yatak alıp evin bir yan kabine tarafından takip. Diğer tarafı tam donanımlı mutfak ve banyo, çatı güneş panelleri kadar elektrik ve sıcak su, su kanalizasyon arıtma sistemi tarafından yaşayan sağlamak için küme. Küçük oturma odası bir restoran ve Kütüphane işlevleri vardır. Ev Güney şeffaf, 2 konteyner 120 derece açı yükleme maksimum görüş açısı sağlamak için tasarlanmıştır. Kapsayıcı düz dış Teras ve bağlantı önce arka kapılardan cam tavan için zemin. Evler büyük metal mandal her iki tarafta sadece bu güzel evi ağır kapsayıcı ile ilişkili bir hatırlatma olarak hizmet edecek.

"Yeni vakum yalıtım kurulu yüksek performans ile tavan ve duvar ve zemin vardır; güneş sıcak kümesi sıcak ve klima atık ısı geri dönüşüm, ilk olarak, entegre artıracak verimliliği kullanma genel müdürü güneş vardır ", proje baş ve Kent Üniversitesi yeşil bina ve yeni enerji Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Tan tanıttı Hongwei vardır daha fazla öğe enerji tasarrufu sağlayan Bina entegre güneş konut, kılavuz ışık tüp kullanarak gibi doğal ışık kapalı aydınlatma için tanıttı olacak , çatı yapılandırma yağmur koleksiyona sahiptir ve suya geri sistemi, doğal kaynakları kullanarak maksimum ile.

Ayrıca, kapalı çevre izleme, enerji yönetimi, ekipman yönetimi ve tüm diğer dijital, bilgi görselleştirme, konut üretim, enerji tüketimi, yaşam ortamı ve diğer veri bilgilerini gerçek zamanlı görsel ekran, 3G cep telefonu ve diğer mobil terminal de uzaktan izleme için kullanılabilir.